Penzion Mostař - ubytování Frýdek-Místek

Lučina, 739 39 Frýdek-Místek, Tel.: +420 558 689 116, E-mail: mostar@applet.cz


Penzion Mostař - ubytování Frýdek-Místek
Úvod -> Historie penzionu Mostař

 

Autentická fotografie z kroniky hostů 

 

Penzion Mostař - Historie

 

Penzion Mostař byla původně malá stavba rodinného domku, který zároveň sloužil jako koloniál. Při vybudování Žermanické přehrady a jejího zatopení, byl zatopen také kostel. Do doby než byl vybudován nový kostel v Soběšovicích, byla dočasná modlitebna v tomto rodinném domku. V současné době je na místě modlitebny kuchyň penzionu.

V 60. létech tuto nemovitost odkoupil státní podnik Vítkovice - Mostárna závod 65 Frýdek - Místek. Byla provedena menší rekonstrukce objektu a byl pojmenován po výrobě mostních konstrukcí, kterou se tento státní podnik zabýval, rekreační středisko Mostař. Toto zařízení sloužilo pro zaměstnance státního podniku Vítkovice. V 80. létech byla provedena další výstavba druhé budovy, ve které se nacházela sauna, která byla později zrušena a byly dostavěné další pokoje.

V roce 1993, v rámci restrukturalizace Vítkovic, byl tento objekt prodán současnému majiteli. I když jsme uvažovali o změně názvu penzionu, z nostalgických důvodů byl zachován název Mostař. Od 1993 do současnosti byly provedeny další rekonstrukce penzionu a jeho modernizace. V roce 2008 - 2009 byla provedena výstavba bowlingu, která zároveň spojila obě budovy penzionu Mostař.

Díky zachování původního názvu penzionu, nás dodnes navštěvuji lidé, kteří již v minulosti navštěvovali penzion. Proto máme možnost setkat se s klienty, kteří zde byli oddáni za dob, kdy penzion Mostař patřil státnímu podniku Vítkovice. V současné době máme možnost uspořádat svatební hostiny pro jejich děti a vnoučata. V roce 2016 zde oslavili zlatou svatbu manželé, kteří se zde před 50 lety brali. Dokonce se nám podařilo najít sklenice, kterými si před 50 lety připili a nyní měli tu možnost také.

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies